Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę w Oktawie Bożego Ciała oraz pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:00 spotkanie Róż Różańcowych i Kółek Koronkowych, a o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i procesja Eucharystyczna. W ciągu tygodnia procesja Eucharystyczna będzie po Mszy św. wieczornej. Dziś XVII Święto Dziękczynienia, pod hasłem: „Dziękujemy za służbę człowiekowi”.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystość Bożego Ciała. Osobom z wyznaczonych ulic, które włączyły się w przygotowanie ołtarzy, panu Organiście, panom Strażakom, Panu Kościelnemu, ministrantom, osobom niosącym emblematy, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom dzwoniącym dzwonkami i Wam wszystkim za wspólną modlitwę i publiczne wyznanie wiary w prawdziwą Obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Bóg zapłać.

3. Do czwartku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy serdecznie do udziału, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej litania do NSPJ.

6. 8 czerwca odbędą się Dni Młodych naszej Diecezji oraz XV Rajd Rowerowy. Z Sandomierza przez Orliska, Kotową Wolę do Rozwadowa. Szczegóły w zakrystii.

7. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 26 klatka 3, 4 i 5. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, w środę – św. Bonifacego , bpa i męczennika, w czwartek – św. Norberta, bpa, I czwartek miesiąca oraz zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy, błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, w piątek – Uroczystość NSPJ, Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów, I piątek miesiąca, spowiedź św. od godz. 17:15. Po Mszy św. wieczornej nocna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00 o godz. 20:30 wspólny Różaniec, Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia, później indywidualna adoracja i o godz. 24:00 zakończenie nocnej adoracji, w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.

9. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

10. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin prosi małżeństwa które obchodzą w tym roku 25. i 50. lat małżeństwa, do świętowania jubileuszu w Sandomierzu podczas II Diecezjalnego Kongresu Rodzin 15 czerwca br. Małżeństwa te otrzymają pamiątkowy dyplom z błogosławieństwem Ks. Biskupa. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w zakrystii.

11. Tarnobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny, odbędzie się w niedzielę 9 czerwca, początek o godz. 14:00 na Placu B. Głowackiego i przejście na Serbinów gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 275 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.