kolo koronkowe15 grudnia 2019 r. w III Niedzielę Adwentu (Gaudete) gościliśmy w naszej parafii siostrę Mariettę Kruszewską ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego z Warszawy-Bemowo. Siostra Marietta zakłada w całej Polsce Koła Koronkowe Miłosierdzia Bożego i na każdej Mszy św. opowiadała o kołach koronkowych zapraszając wiernych naszej parafii do założenia takiego koła. W następstwie spotkania z siostrą Mariettą powstały w naszej parafii cztery koła koronkowe.

Członkowie Koła spotykają się co miesiąc w pierwszy czwartek miesiąca na wspólnej modlitwie w czasie Mszy św. oraz w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 17.00 wspólnie z Kołami Żywego Różańca.

Podstawowe zasady działania Kół koronkowych:

• Koła składają się z 9 członków.
  • Każdy z członków odmawia codziennie koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz jeden dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  • Każdego dnia odmawiana jest cała nowenna przez poszczególnych członków jednego Koła.
  • Na comiesięcznych spotkaniach modlitewno-formacyjnych członkowie Koła wymieniają się dniami nowenny.
  • Na zaistnienie Kół koronkowych w parafii potrzebna jest zgoda proboszcza parafii, którego należy informować o działalności Kół.
  • Członkowie Koła mają się starać w swoim życiu świadczyć miłosierdzie bliźnim: modlitwą, słowem i czynem. W miarę możliwości powinni włączać się w życie parafii, zwłaszcza w akcje duszpasterskie mające na celu pomoc potrzebującym.

Są trzy rodzaje Kół koronkowych: dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci. Koło dla dorosłych i dla młodzieży kierują się tymi samymi zasadami działania. Dziecięce Koła koronkowe, mają własne zasady.

Celem Kół Koronkowych jest szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, oraz świadczenie miłosierdzia bliźnim: modlitwą, słowem i czynem.

Pierwsze Koło Koronkowe powstało w Tarnowie-Mościcach, a pomysłodawczynią jest S. Marietta Kruszewska ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

Zapraszamy do włączenia się w naszą inicjatywę modlitewną.