Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy okres wypełnienia obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej. Dziś Dzień Matki, otulmy nasze mamy modlitwą. Dzisiaj przypada 17. rocznica święceń kapłańskich naszego ks. wikariusza Sylwestra, otoczmy go modlitwą. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna.

2. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 16:00 Ks. Bp Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzież z naszej parafii. Otoczmy ich naszą modlitwą.

3. We wtorek o godz. 21:00 Apel Jasnogórski, jako dziękczynienie z łaskę nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w znaku Obrazu Jasnogórskiego.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Licheńskiej.

5. W czwartek, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Mieszkańców z ul. Wiejskiej – I ołtarz, z ul. Kwiatowej – II ołtarz, z ul. Al. Warszawska – III ołtarz, z ul. Borów, Jaśminowa, Tarninowa i św. Onufrego – IV ołtarz. Stelaże należy pobrać w środę po Mszy św.

6. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej litania do NSPJ.

7. 8 czerwca odbędą się Dni Młodych naszej Diecezji oraz XV Rajd Rowerowy. Z Sandomierza przez Orliska, Kotową Wolę do Rozwadowa. Szczegóły w zakrystii.

8. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Tarnowskiego 26 klatka 1 i 2. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 po niej procesja do czterech ołtarzy, po procesji Msza św. ok. godz. 10:45 i 18:00. Zaplanujmy swój udział we Mszy św. i procesji. Dzieci zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej nabożeństwo połączone z procesją wokół kościoła, w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w Zakrzowie, w sobotę – św. Justyna, męczennika, także Dzień Dziecka, naszą modlitwą otaczamy wszystkie dzieci oraz I sobota miesiąca, od godz. 9:00 odwiedziny chorych, a o godz.17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

10. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

11. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin prosi małżeństwa które obchodzą w tym roku 25 i 50 lat małżeństwa, do świętowania jubileuszu w Sandomierzu podczas II Diecezjalnego Kongresu Rodzin 15 czerwca br. Małżeństwa te otrzymają pamiątkowy dyplom z błogosławieństwem Ks. Biskupa. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w zakrystii.

12. Tarnobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny, odbędzie się w niedzielę 9 czerwca, początek o godz. 15:00 na Placu B. Głowackiego i przejście na Serbinów gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny.

13. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 368 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.