1. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. Za tydzień spotkanie młodzieży kl. VIII i VII Szkoły Podst., a o godz. 11:30 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Dziś o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17:30 nieszpory. Dzisiaj 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który jest okazją, by Panu Bogu zawierzyć sprawę współczesnej migracji.

2. Dziś o godz. 18:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się widowisko filmowo-muzyczne, dedykowane pamięci Hieronima Dekutowskiego "Zapory" oraz jego żołnierzy. Wstęp jest wolny.

3. Dziś ofiarą wspieramy remont katedry w Sandomierzu.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Konf. Dzikowskiej 14. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. męczenników Kosmy i Damiana, w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Wacława, męczennika, o godz. 21:00 Apel Jasnogórski, w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, odpust w Wielowsi, w sobotę – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci będą otrzymywać pamiątkowe obrazki. Rodziców prosimy aby zatroszczyli się o ich udział w modlitwie różańcowej.

8. W sobotę 7 października br. we Włostowie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Róż Różańcowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach. Zapisy do niedzieli 1 października. Wyjazd o godz. 8:00 a powrót ok. godz. 14:00.

9. Jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.