1. Dzisiaj III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dziś zbiórka do puszki na Misje z okazji św. Krzysztofa. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nieszpory i litania do Krwi Chrystusa Pana.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży MB Fatimskiej.

3. Bóg zapłać tym którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Polnej od nr 31 do końca. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Kingi, dziewicy, we wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, po Mszy św. wieczornej błogosławieństwo i poświęcenie kierowców oraz pojazdów mechanicznych. Modlitwą otaczamy wszystkich solenizantów a szczególnie Bpa Ordynariusza naszej diecezji Krzysztofa Nitkiewicza, w środę – św. Joachima i Anny, Rodziców NMP, w piątek – św. Charbela Makhlufa, o godz. 21:00 Apel Jasnogórski, w sobotę – św. Marty, Marii i Łazarza.

5. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

6. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się 40. Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe i zapisy w parafii św. Barbary 30 lipca br. o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce. Szczegóły na plakacie.

7. W dniu 6 sierpnia /niedziela/ z naszego dekanatu organizowana jest sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę w ramach trwającej w tym czasie 40. Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Program tej pielgrzymki wygląda następująco: wyjazd autokarem o godz. 7.00 z Tarnobrzega do Wiśniowej na Mszę św. o godz. 8.30, następnie pielgrzymowanie z grupą i popołudniu przejazd do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Po Apelu powrót do Tarnobrzegu.

8. 4 sierpnia będziemy gościć, przyjmując na nocleg jedną z grup pielgrzymkowych ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Dlatego prosimy o zgłoszenie się osób, które przyjęłyby pątników. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Zgłosiło się dopiero siedem rodziny. Prosimy chętnych o zgłoszenie się już teraz aby było łatwiej rozlokować pątników.

9. W trosce o zdrowie Fundacją SOS Życie z Mielca i Prezydent Miasta Tarnobrzega zapraszają na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne w dniach 26 lipca do 18 sierpnia br. na Placu Bartosza Głowackiego. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miasta.

10. W sobotę rozpoczęliśmy pracę przy renowacji tabernakulum. Została zdemontowana pierwsza część do odnowy i pozłocenia. Została także zamówiona rzeźba św. siostry Faustyny, która zostanie umieszczona przed kościołem. Dziękujemy za życzliwość, za każdy dar serca i prosimy o modlitwę w intencji tych prac. Prośmy Jezusa Miłosiernego o potrzebne łaski. Maryjo Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami. Św. Józefie, módl się za nami i dopomóż nam w realizacji tych prac.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.