1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do przyjęcia święceń kapłańskich. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w siedzibie Seminarium Duchownego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6. Możliwy jest także kontakt tel. 511413002, bądź mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

2. Dziś jak każdego dnia o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nieszpory i litania do Krwi Chrystusa Pana.

3. W środę o podjęcie adoracji prosimy braci z Róży św. Józefa.

4. Bóg zapłać tym którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Rejtana i Freyera. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy, w środę – św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męczennika, w czwartek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie, w sobotę – św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła.

6. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do udziału w beatyfikacji rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września br. Zapisy w zakrystii.

8. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się 40. Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe i zapisy w parafii św. Barbary 30 lipca br. o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce. Szczegóły na plakacie.

9. W dniu 6 sierpnia /niedziela/ z naszego dekanatu organizowana jest sztafetowa pielgrzymka na Jasną Górę w ramach trwającej w tym czasie 40. Pieszej Pielgrzymki ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Program tej sztafetowej pielgrzymki wygląda następująco: wyjazd autokarem o godz. 7:00 z Tarnobrzega do Wiśniowej na Mszę św. o godz. 8.30, następnie pielgrzymowanie z grupą i popołudniu przejazd do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Po Apelu powrót do Tarnobrzegu.

10. 4 sierpnia będziemy gościć, przyjmując na nocleg jedną z grup pielgrzymkowych ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Dlatego prosimy o zgłoszenie się rodzin, które przyjęłyby pątników. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

11. Dnia 11 lipca br. o godz. 18:00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu zostanie odprawiona Mszy Św. z okazji 80. Rocznicy Rzezi Wołyńskiej.

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.