1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę w Oktawie Bożego Ciała. W ciągu tygodnia gromadzimy się na Mszach świętych wieczornych, by uczcić naszego Zbawiciela obecnego pod postacią chleba, a także prosić o błogosławieństwo. Dziś o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17:30 nieszpory, litania do NSPJ i procesja Eucharystyczna.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w Uroczystość Bożego Ciała. Osobom z wyznaczonych ulic, które włączyły się w przygotowanie ołtarzy, Panu Organiście, panom Strażakom, Panu Kościelnemu, ministrantom, osobom niosącym emblematy, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom dzwoniącym dzwonkami i Wam wszystkim za wspólną modlitwę i publiczne wyznanie wiary w prawdziwą Obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Bóg zapłać.

3. Do czwartku będziemy przeżywać Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy serdecznie do udziału, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami.

4. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Fatimskiej.

5. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Kruczej i W Margaretkach. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – 24. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sandomierzu, we wtorek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK., 14. rocznica nominacji ks. dr. Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Sandomierskiego, otoczmy naszego Pasterza modlitwą. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie. w czwartek – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika, zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy, błogosławieństwo dzieci, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, w piątek – Uroczystość NSPJ, Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów, w sobotę – Niepokalanego Serca NMP, oraz 51. rocznica święceń kapłańskich ks. prał. Stanisława Wdowiaka.

7. W sobotę 17 czerwca br. o godz. 15:00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody “Arbor Bona” oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Serdecznie zapraszamy do udział. Wstęp wolny.

8. Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Rodzica, które odbędzie się w najbliższy piątek 16.06.2023 o godz. 17:30 w budynku Administracji Osiedla „Dzików” ul. Tarnowskiego 1. Szczegóły na plakacie.

9. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.