1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego. O godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna, a o godz. 21:00 Apel Jasnogórski.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy braci z Róży św. Józefa.

3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Każdego dnia po Mszy św. wieczornej litania do NSPJ.

4. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Fabrycznej, św. Onufrego i Tarninowej. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła, w środę - święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w Zakrzowie, w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz św. Justyna, Dzień Dziecka, naszą modlitwą otaczamy wszystkie dzieci, I czwartek miesiąca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek – bł. męczenników sandomierskich, Sadoka i Towarzyszy, I piątek miesiąca od godz. 17:15 spowiedź św. Po Mszy św. nocna adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00 o godz. 20:30 wspólny Różaniec, Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia, później indywidualna adoracja i o godz. 24:00 zakończenie nocnej adoracji, w sobotę – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, I sobota miesiąca, od godz. 9:00 odwiedziny chorych, o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

6. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. W czwartek 8 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała, dlatego już dziś zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, mieszkańców z ul. Paderewskiego – I ołtarz, ul. Tarnowskiego 6 – II ołtarz, ul. Słomki 3 i Słomki domki – III ołtarz, ul. Konfederacji Dzikowskiej 24 – IV ołtarz.

8. Tarnobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny, odbędzie się w niedzielę 4 czerwca, początek o godz. 15:00 na Placu B. Głowackiego i przejście do parafii Chrystusa Króla gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny.

9. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na kolejny Męski Różaniec dnia 3 czerwca o godz. 15.00 przy figurze Serca Pana Jezusa na Serbinowie.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.

11. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Marcina Wyrazik z ul. Kwiatowej i Teresy Chamioło z ul. Kwiatowej. Pomódlmy się o wieczne zbawienie dla nich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …