1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu zw. „Laetare” posiada akcent paschalnej nadziei i radości. W czasie Mszy św. używa się szat koloru różowego. Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą i oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia w czasie utrapienia.

2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszki na leczenie terapią genową Bartoszka, który choruje na SMA. Za każdy dar serca w imieniu rodziców chorego dziecka składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie młodzieży kl. VI Szkoły Podstawowej, a za tydzień spotkanie rodziców i dzieci kl. III, na Mszy św. o godz. 10:00 poświęcenie książeczek, a po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rekolekcyjne młodzieży kl. VI, VII i VIII.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które zakończymy w środę spowiedzią wielkopostną. Już teraz zaplanujmy swój udział. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń, w gazetce i na stronie internetowej.

5. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z róży Matki Bożej Anielskiej.

6. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim Rodzinom mieszkającym przy ul. Paderewskiego 61 do końca. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.

7. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych Caritas. Jest to forma naszej jałmużny wielkopostnej.

8. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, w sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego, na stoliku za ławkami znajdują się deklaracje do duchowej adopcji. Adopcja ta polega na 9-miesięcznej, codziennej modlitwie w intencji dziecka nienarodzonego, którego życie jest zagrożone. Msze św. w tym dniu o godz. 8:30, 15:20 i 18:00.

10. Zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Mieszkańców ul. Marczaka 11 – prosimy o przygotowanie Ciemnicy, a Mieszkańców ul. Marczaka 9 – Bożego Grobu. W poniedziałek 3 kwietnia po Mszy św. wieczornej będziemy przygotowywać Ciemnicę, a we wtorek 4 kwietnia po Mszy św. wieczornej Boży Grób.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia „Szczęść Boże”.