1. Dziś o godz. 10:00 spotkanie rodziców i dzieci kl. III Szkoły Podstawowej, o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych. Dziś I niedziela adwentu. Początek nowego roku liturgicznego. W naszym kościele w dni powszednie Msze św. są o godz. 7:00 Msza św. adwentowa, a o godz. 18:00 roratnia. Dzieci na roraty zapraszamy z lampionami, tradycyjnie po roratach będą otrzymywały pamiątkowe obrazki, prosimy też o przygotowanie podpisanych serduszek, do losowania figury Matki Bożej.

2. Od dziś można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Koszt 12zł. Taka świeca na naszym stole wigilijnym będzie widocznym znakiem więzi z potrzebującymi.

3. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży M.B. Licheńskiej.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – o godz. 21:00 Apel jasnogórski, w środa – święto św. Andrzeja, Ap., w czwartek – I czwartek miesiąca, od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek – I piątek miesiąca od godz. 17:15 spowiedź św. Po Mszy św. nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:30 wspólny Różaniec, Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie czuwania o godz. 24:00, w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, I sobota miesiąca, od godz. 9:00 odwiedziny chorych. O godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

5. Bóg zapłać tym którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy wszystkim rodzinom mieszkającym przy ul. Marczaka 11 klatka 3 i 4. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św.

6. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą rozprowadzane w kościele pod chórem. Ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Opłatki poświęcone w świątyni, kierują nasze myśli ku istocie Bożego Narodzenia, które jest wydarzeniem świątecznym a nie handlowym. Łamanie się opłatkiem poświęconym przez kapłana, łączy nas z Bogiem i ludźmi oraz umacnia więź ze swoją wspólnotą parafialną. Przyjmijmy ten dar chleba, który w czasie Mszy św. staje się Ciałem Pańskim, a w naszych domach jednoczy nas, umacnia naszą miłość małżeńską, rodzinną i daje szansę pojednania oraz otwiera na potrzeby biednych.

8. Już dziś prosimy o pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych mieszkańców ulicy Konfederacji Dzikowskiej 24, 26 i 28. Prosimy o kontakt z panem Kościelnym.

9. Fundacja „Małych stópek” zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych „Paczuszka dla Maluszka”. Zachęcamy do udziału, kto by się chciał włączyć prosimy o zabranie jednej papierowej bombki z choinki przy dekoracji adwentowej. Na odwrocie znajdują się szczegóły akcji.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny i jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

Odwiedza nas 106 gości oraz 1 użytkownik.