1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, dobiega końca okres wypełnienia obowiązku przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, a o godz. 17.30 nieszpory i litania do NSPJ. Dziś 23. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Sandomierzu. O godz. 12:30 w kościele Ojców Dominikanów zostanie odprawiona Msza św. z okazji jubileuszu 100. rocznicy powstania parafii.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła oraz 13. rocznica nominacji ks. dr. Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa Diecezji Sandomierskiej. Otoczmy naszego Pasterza modlitwą. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie z procesją, we wtorek – bł. Michała Kozala, bpa i męczennika, w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 po niej procesja do czterech ołtarzy, po procesji Msza św. ok. godz. 10:45 i 18:00. Zaplanujmy swój udział we Mszy św. i procesji. Dzieci zapraszamy w strojach pierwszokomunijnych. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją wokół kościoła, w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz 50. rocznica święceń kapłańskich ks. prał. Stanisława Wdowiaka.

3. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z Róży Matki Bożej Anielskiej.

4. Bóg zapłać tym, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Konfederacji Dzikowskiej 14. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

5. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

6. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Mieszkańców ul. Dzikowska, Żabia – I ołtarz, ul. Jabłoniowa, Sadowa, Ziołowa, Lawendowa – II ołtarz, ul. Czereśniowa – III ołtarz, ul. Polna – IV ołtarz. Stelaże należy pobrać w środę po Mszy św. wieczornej.

7. W ramach IV Kongresu Eucharystycznego zapraszamy Ludzi Pracy na spotkanie do Stalowej Woli 20.06 o godz. 15.00, dzieci komunijne do Janowa Lubelskiego 21.06 o g. 10.00, starszych i chorych do par. MB Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu 22.06 o g.15.00, Rodziny do Sulisławic 25.06 o g. 9.00, wspólnoty i grupy religijne do katedry 26.06 o g.10.00. W czwartek 23.06 na zakończenie oktawy Bożego Ciała całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w każdej parafii. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.