1. Dzisiaj w naszym kościele podczas Mszy Św. o godz. 11:30 uroczystość rocznicy I Komunii Świętej. Dzieci, które dziś przeżywają 1. rocznicę I Komunii Św. będą przez cały tydzień przeżywać Biały Tydzień. Zapraszamy codziennie wraz ze swymi rodzicami do uczestnictwa w nabożeństwie majowym i Mszy św.

2. W środę o podjęcie adoracji prosimy siostry z róży MB Licheńskiej.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski, w środę – 102. rocznica urodzin papieża Jana Pawła II i święto patronalne Szkoły Podstawowej Nr 9 na naszym Osiedlu im. Jana Pawła II. Msza św. o godz. 10:00, a po Mszy św. uroczyste poświęcenie krzyża misyjnego, który został postawiony z okazji 25-lecia powstania naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę uroczystość parafialną i szkolną.

4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pięknego krzyża misyjnego, który wita nas jak wchodzimy głównym wejściem do kościoła. Został postawiony w piątek 13 maja 2022 roku, w 105. rocznicę objawień fatimskich i 41. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Dziękujemy szczególnie fundatorom: Ewie i Stefanowi Skowron i wykonawcom: Adamowi Ziomkowskiemu oraz Ewie i Jerzemu Bednarz. Bóg zapłać.

5. Bóg zapłać Rodzicom dzieci rocznicowych, którzy sprzątali naszą świątynię w tym tygodniu. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy Rodzinom mieszkającym przy ul. Konf. Dzik. 6. Pierwsze sprzątanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

6. Jest do nabycia prasa katolicka i nowy numer gazetki parafialnej „Promień Miłosierdzia”. Zachęcamy serdecznie do nabywania i lektury.

7. Trwają prace przy domu parafialnym. Dziękujemy za życzliwość, za każdy dar serca i prosimy o modlitwę w intencji tych prac. Prośmy Jezusa Miłosiernego o potrzebne łaski. Maryjo Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami. Św. Józefie, módl się za nami i dopomóż nam w realizacji tych prac.

8. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Rodzica, które odbędzie się w najbliższy piątek 20 maja w godz. 17:30 – 19:00 w budynku Administracji Osiedla „Dzików” ul. Tarnowskiego 1. Szczegóły na plakacie.

9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Czernej i Krakowa, Łagiewnik 28 maja br. Koszt 120 zł. Zapisy do soboty u ks. Sylwestra.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże.