Jezu ufam Tobie

Inscenizacja zamachu na Papieża Jana Pawła II.

Dostosuj rozmiar tekstu

przedstawienie 01Z okazji 16-tej rocznicy nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu w naszym kościele została odprawiona w dniu 16 maja o godzinie 10.00 uroczysta Msza św.

Msza święta, którą odprawił ks. proboszcz Jan Zając zainaugurowała tegoroczne obchody Święta Szkoły. W Eucharystii uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji, uczniowie oraz członkowie ich rodzin.

Bezpośrednio po Mszy św. odegrane zostało widowisko poświęcone jednemu z najbardziej znaczących momentów pontyfikatu Papieża Jana Pawła II - zamachowi na Jego życie. Po scenie zamachu było przedstawione również zdarzenie późniejsze – spotkanie Papieża z niedoszłym zabójcą.

Innowacyjność inscenizacji polegała także na tym, iż zagrali w niej dorośli – ks. proboszcz Jan zagrał rolę Papieża Jana Pawła II, zaś ks. Mirosław wyglądał groźnie i stanowczo w roli strażnika więziennego pilnującego Ali Agcę. Jeden z rekwizytów wzbudził ogromne zainteresowanie dzieci – papamobile. O piękną oprawę muzyczną przedstawienia zadbał chór pod kierunkiem Pani Anety Surowiec.

Po Mszy św. i widowisku wszyscy udali się na teren szkoły, by złożyć kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, który usytuowany jest przy wejściu do szkoły.

Na stronie internetowej naszej osiedlowej szkoły można przeczytać o obchodach 16. rocznicy nadania imienia szkole i obejrzeć ponad 130 zdjęć z widowiska.

W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na powtórkę przedstawienia przygotowanego przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 9 z naszego Osiedla, o św. Janie Pawle II z okazji Jego 94 rocznicy urodzin i 33 rocznicy zamachu.

Najnowsza fotogaleria

Kalendarz

czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Szukaj na stronie

Odzwiedzający

Odwiedza nas 200 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Copyright © 2013 by Crow. All Rights Reserved.