Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Dzisiaj 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzony jest jak co roku Światowy Dzień Chorego, którego celem jest zwrócenie uwagi na specyficzną sytuację osób chorych i uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę pomocy chorym w szpitalach i domach. Światowy Dzień Chorego obchodzony jest zarówno w wymiarze diecezjalnym, jak i parafialnym.

Sprawowane są liczne Msze święte z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych a z indywidualnym błogosławieństwem duszpasterze i biskupi odwiedzają chorych i niepełnosprawnych. W naszym kościele na Mszy św. o godz. 18:00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkie osoby starsze i chore do wspólnej modlitwy.
Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 roku. Nadzwyczajne obchody odbędą się w Lourdes, miejscu objawień Matki Bożej, która w 1858 roku ukazała się św. Bernadecie.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.