sw faustyna 08Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia Mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem (Dz. 1075). Taką obietnicę dał Pan Jezus wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób będą głosić Jego miłosierdzie, szerzyć Jego cześć.

5 października br., w liturgiczną uroczystość św. Siostry Faustyny o godz. 18.00 została odprawiona koncelebrowana Msza św. z udziałem księży pracujących w naszej parafii. Uroczystość św. Faustyny poprzedziła nowenna, która odprawiana była codziennie od 26 września.

Przed Mszą św. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ od godz. 17.00 do 17.30 trwała na adoracji Najświętszego Sakramentu a następnie poprowadziła nabożeństwo różańcowe.
Na zakończenie Mszy św. Ks. proboszcz udzielił wiernym zgromadzonym w kościele błogosławieństwa relikwią św. s. Faustyny, którą następnie można było ucałować.

Siostra Faustyna, Helena Kowalska, urodziła się 25 sierpnia 1905 roku w Głogowcu k. Łodzi w wielodzietnej rodzinie chłopskiej. Po kilku latach służby u zamożnych rodzin wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W klasztorze gorliwie spełniała obowiązki kucharki, ogrodniczki i furtianki. Prowadziła niezwykle bogate życie duchowe, które obfitowało w różne dary mistyczne. Jej misja polegała na przypomnieniu światu prawdy o miłości miłosiernej Boga, przekazaniu nowych form kultu Miłosierdzia Bożego i zainspirowaniu odnowy religijnej w duchu tego nabożeństwa. Zmarła 5 października 1938 roku w Krakowie. Jej dzienniczek duszy zaliczany jest do wybitnych dzieł literatury mistycznej.
Źródło: brewiarz.pl