Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W środę 19 czerwca 2024 roku na Mszy św. o godz. 18:00 ksiądz Stanisław Wdowiak świętował 52 rocznicę święceń kapłańskich a ksiądz Wojciech Ciupak wraz z 6 kolegami kursowymi obchodził 12 rocznicę święceń kapłańskich. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Jubilat ks. Wojciech z udziałem 6 księży kursowych, księdza Jubilata Stanisława, księdza proboszcza Jana Zająca i ks. Sylwestra Utnika, który wygłosił homilię.
Na początku Eucharystii ks. proboszcz Jan powitał kapłanów rocznikowych ks. Wojciecha, którzy wraz z ks. Wojciechem przeżywają 12. rocznicę święceń kapłańskich, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo, o opiekę Matki Bożej aby tę posługę kapłańską  pięknie i dobrze sprawowali posługując ludziom i prowadząc do Chrystusa. Ksiądz proboszcz prosił o modlitwę, o zdrowie  i wszelkie potrzebne łaski dla księdza Jubilata Stanisława. Wspomniał też, że w dniu 19 czerwca nasza diecezja pozyskała 5 nowych kapłanów, których otoczyliśmy modlitwą.

Ksiądz Sylwester w wygłoszonej homilii powiedział: „…Każda rocznica jest źródłem wdzięczności Panu Bogu za otrzymane łaski, za hojność darów Bożych. A takie świętowanie prowadzi nas do refleksji nad wielkością kapłaństwa, tego sakramentu, który ustanowił Pan Jezus w Wieczerniku.”
Jak mówił, dzień 52-lecia i 12-lecia kapłaństwa pokazuje wielkość i wagę młodzieńczej decyzji. Dojrzewała ona i ciągle dojrzewa dzięki wierności Panu Bogu i waszej woli. To jest ten cud realnej obecności Chrystusa i Ducha Świętego w życiu każdego z księży. A wdzięczność za otrzymane łaski stanowi znak świadomie i głęboko przeżywanej relacji z Bogiem, od którego pochodzi wszelkie dobro. A jedną z największych łask udzielanych przez Niego człowiekowi jest powołanie do posługi kapłańskiej. Powołany musi jednak pamiętać, że nie jest to jego pomysł na życie, ale dar Chrystusa, który powiedział: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem.

Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele parafian podziękowali Jubilatom za zrozumienie, troskę i obecność, za wspólne budowanie domu na skale mimo, że piasek przesypuje się w klepsydrze czasu. Dziękując za kolejne lata Ich posługi kapłańskiej życzyli Im Bożej miłości, Matczynej opieki, ludzkiej życzliwości, żelaznego zdrowia, anielskiej cierpliwości, wytrwałości Hioba i tego aby pozostawili po sobie wiele pięknych, niewidocznych śladów w ludzkich sercach. „Niech Wasze wysiłki przełożą się na radość serca i wdzięczność ludzi. A my w ten piękny czerwcowy dzień otaczamy Was modlitwą i dziękujemy Bogu za obecność wśród nas.” – tak zakończała przedstawicielka wspólnoty parafialnej pani Marzena Gryboś podziękowania i życzenia kapłanom. Kapłani otrzymali od parafian kwiaty i gromkie brawa.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 271 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.