Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W niedzielę 19 maja 2024 roku w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzieci z klas IV z naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11:30 przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Uroczystą Msze świętą celebrował ks. proboszcz Jan Zając.

Dzieci już od roku w pełni uczestniczą we Mszy świętej i karmią się Ciałem Jezusa – Komunią świętą. To rok temu dzieci świętujące rocznicę I Komunii świętej przybyły do kościoła z rodzicami, ubrane w piękne białe stroje, symbolizujące stan ich duszy po spowiedzi.
Odżyły radosne wspomnienia sprzed roku – pierwszy sakrament pokuty a po nim pierwsze przyjęcie Komunii świętej.
W trakcie Eucharystii ks. proboszcz Jan, powiedział, że rocznica to  okazja do zapytania siebie, jak w ciągu tego roku Jezus Eucharystyczny był obecny w moim życiu, ile razy uczestniczyliśmy we Mszy św. niedzielnej, ile razy byliśmy u spowiedzi i przyjmowaliśmy Komunię św., i w końcu o to czy Bóg rzeczywiście jest mocniej obecny po I Komunii świętej w ich życiu i w życiu całej Rodziny
Dzieci wraz z rodzicami na Mszy św. rocznicowej dziękowały Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymały rok temu, gdy po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc. Zadbały również o oprawę Mszy Świętej podczas Liturgii Słowa, modlitwy wiernych i procesji z darami.
Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte przyjęte w ciągu tego roku.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.