Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Wtorkowy dzień Białego Tygodnia - był szczególny dla dzieci, ponieważ modliły się w swojej intencji i swoich rodziców. Ksiądz Wojciech, który przewodniczył Mszy św. w swojej homilii przemówił przede wszystkim do rodziców dzieci pierwszokomunijnych mówiąc, że najcenniejszym darem, jaki przekazują swoim dzieciom jest wiara, a sakrament chrztu św., o który poprosili Kościół swoich dzieci kilka lat wcześniej, nałożył na nich ciężki ale i piękny obowiązek, że staną się dla Swoich dzieci pierwszymi głosicielami Ewangelii i nauczycielami wiary.

Prosił rodziców by byli razem z dziećmi w przeżywaniu wiary, by towarzyszyli, byli przy nich nie tylko w dniu przystąpienia ich do I Komunii Świętej, ale i później, kiedy będą praktykować I piątki miesiąca, kiedy będą przychodzić na nabożeństwa, na katechezę i kiedy będą za rok przeżywać Rocznicę I Komunii Św. -  już bez prezentów i życzeń, ale z wiarą i dziękczynieniem, że już tak długo spotykają się z Panem Jezusem w Komunii Św. To będzie największy egzamin miłości rodziców do swoich dzieci.
Na zakończenie Mszy św. ks. proboszcz Jan pobłogosławił religijne prezenty pierwszokomunijne i piękne pamiątkowe obrazki z przyjęcia pierwszej komunii świętej obrazki, które po Mszy św. przekazał dzieciom. Prosił dzieci by po powrocie do domu przykleiły na odwrocie pamiątkowych obrazków swoje przyrzeczenia abstynenckie. Na zakończenie modlitewnego spotkania dzieci ustawiły się do wspólnych klasowych pamiątkowych zdjęć.Odzwiedzający

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.