Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W piękną, słoneczną niedzielę 12 maja 2024 r. o godz. 11:30 w naszym kościele dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu po raz pierwszy przyjęły Ciało i Krew Chrystusa pod postacią chleba.  Dla uczniów klas trzecich i ich rodzin, a także dla całej wspólnoty parafialnej to był ważny dzień. Po wielu miesiącach przygotowań dzieci mogły po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy Świętej.

W 2024 roku w naszej parafii pw. Miłosierdzia Bożego do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 42 dzieci. Dzień wcześniej trzecioklasiści przystąpili po raz pierwszy do spowiedź świętej.
Uroczystości pierwszokomunijnej przewodniczył ksiądz proboszcz Jan Zając, który wraz dwoma kapłanami przywitał dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców przed drzwiami kościoła. Uroczystość rozpoczęła się od błogosławieństwa dzieci przez rodziców i rodziców chrzestnych po czym wszyscy procesyjnie weszli do kościoła gdzie wzięli udział we Mszy św. koncelebrowanej.  
Komunia święta to trzeci sakrament - po sakramencie chrztu i pokuty, który w niedzielę stał się udziałem 42 dzieci. Sakramenty święte są jak nasiona, z których, gdy je przyjmiemy z miłością, wyrosną obfite owoce - radosne życie chrześcijańskie, piękne człowieczeństwo.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.