Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W sobotę 4 maja 2024 roku, w dniu wspomnienia w kościele katolickim świętego Floriana obchodzony był Dzień Strażaka.
Na Mszy św. o godz. 18:00 modliliśmy się w intencji Strażaków, a zwłaszcza panów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzikowie, których przedstawiciele przybyli na Eucharystię.

Ksiądz Sylwester Utnik, który przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej z udziałem ks. Wojciech Ciupaka w wygłoszonej homilii powiedział, że aby być Strażakiem trzeba być człowiekiem mężnym, odważnym, zdecydowanym i odpowiedzialnym żeby dobrze wykonać tę misję, którą daje Pan Bóg.

Dzisiaj z wdzięcznością wpatrujemy się w naszych braci Strażaków i prosimy dla nich przez ich patrona św. Floriana oto aby ta służba, która wykonują była dla nich zawsze największą radością. A my którzy korzystamy z tej Ich misji byśmy Ich doceniali - nie tylko dzisiaj, kiedy jest ich święto ale zawsze – powiedział ks. Sylwester.


Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej.  Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 282 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.