Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W maju codziennie przy figurze Matki Bożej na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Słomki o godz. 19.30 śpiewana jest majówka. To piękna polska tradycja, przez kilka ostatnich lat kultywowana przez naszych parafian. Wieczorem o zmroku przy kapliczce gromadzą się mieszkańcy z najbliższego sąsiedztwa, by się modlić i śpiewać pieśni ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tym roku na wieczorne modlitwy i śpiewanie pieśni maryjnych przychodzi pod coraz więcej parafian.

W naszej parafii zorganizowano dwie majówki, jedną odprawianą wewnątrz kościoła o godz. 17:30 oraz drugą, która odbywa się u stóp figury Matki Bożej.

Dawniej wokół kapliczek i krzyży kwitło życie religijne. Kiedy mijano je, zatrzymywano się, zdejmowano czapkę i odmawiano modlitwy. Gdy zatrzymywał się przy niej kondukt pogrzebowy, proszono o miłosierdzie dla zmarłego. Przy krzyżu żegnano poborowych idących do wojska i składano przysięgi. Kapliczki dekorowano kwiatami z okazji nabożeństw majowych i Bożego Ciała. Osoby idące w pielgrzymce odprowadzane były przez mieszkańców wsi aż do pierwszej figury za wsią.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 401 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.