Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W niedzielę 7 kwietnia 2024 r. świętowaliśmy jedną z najpiękniejszych niedziel w roku – Niedzielę Miłosierdzia. Święto Miłosierdzia ma najwyższą rangę pomiędzy wszystkimi formami kultu Miłosierdzia Bożego ze względu na wielkość obietnic i miejsce w liturgii Kościoła. Przygotowaniem do tego święta w naszej parafii  była nowenna polegająca na odmawianiu przez 9 dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, poczynając od Wielkiego Piątku.

Niedziela Miłosierdzia to dzień odpustu w naszej parafii, który obchodziliśmy po raz 26.  Po uroczystym poświęceniu figury św. s. Faustyny o godz. 11:30 została odprawiona uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił dziekan dekanatu tarnobrzeskiego ks. Adam Marek. W uroczystej sumie wzięli udział księża z dekanatu tarnobrzeskiego, Tarnobrzeski Chór pod kierownictwem Pani Anety Surowiec i wierni z wielu parafii naszego miasta.
Niedzielą Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia, rozpoczął się obchodzony już po raz 80. Tydzień Miłosierdzia, którego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich. Tegorocznym hasłem tego czasu będą słowa: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” .

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.