Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W 2024 roku Święto Miłosierdzia Bożego przypadło na dzień 7 kwietnia. W naszym kościele przed główną Mszą świętą o godz. 11:30 – mszą odpustową odbyło się uroczyste poświęcenie i wprowadzenie do publicznej czci figury św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Figura stanęła na placu kościelnym po lewej stronie drogi głównej do kościoła. Poświęcenia dokonał dziekan dekanatu tarnobrzeskiego ks. Adam Marek w asyście księży i Liturgicznej Służby Ołtarza.
Nasza parafia pw. Miłosierdzia Bożego od 26 lat uczestniczy w szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego. Czyni to poprzez oddawanie czci obrazom Jezusa Miłosiernego, siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćko, składanie próśb i podziękowań Miłosiernemu Bogu i odmawianą codziennie o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
Koronka do Miłosierdzia Bożego jest szczególnym darem Boga dla naszych czasów. Z tą modlitwą Pan Jezus związał wielkie obietnice pod warunkiem właściwej praktyki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, czyli w duchu ufności wobec Pana Boga i miłosierdzia względem bliźnich. Wyrazem tej ufności jest wytrwałość w modlitwie; im większa ufność, tym większa wytrwałość w odmawianiu Koronki.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.