Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W tradycji Kościoła w Polsce Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna się procesją rezurekcyjną i tak też było w naszej parafii. Na początku uroczystości kapłani i Liturgiczna Służba Ołtarza udali się do Grobu Pańskiego po Najświętszy Sakrament. Następnie procesja z Najświętszym Sakramentem niesionym przez księdza proboszcza Jana Zająca oraz z krzyżem ozdobionym czerwoną stułą i figurą Zmartwychwstałego Chrystusa niesionymi na początku procesji rezurekcyjnej wyruszyła i trzykrotnie okrążyła kościół.

Wierni uczestniczyli w procesji i mszy rezurekcyjnej, która jest aktem wiary w zmartwychwstanie Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w triumfie Zmartwychwstałego.
Po powrocie do kościoła i dojściu do głównego ołtarza i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem przez księdza proboszcza rozpoczęła się Msza św.
Wielkanocną Eucharystię zakończyło rozesłanie śpiewane  na uroczystą, gregoriańską melodię: „Idźcie w pokoju Chrystusa. Alleluja, alleluja”, na co wierni odpowiadają podobnym śpiewem: „Bogu niech będą dzięki! Alleluja, alleluja”.

Ponieważ cud Zmartwychwstania jakby nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy – przez osiem dni powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela. Jan Paweł II ustanowił ten dzień świętem Miłosierdzia Bożego.Jest to dzień odpustu w naszej parafii.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.