Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Wielka Sobota to dzień ciszy i oczekiwania, a także, obok Wielkiego Piątku, jedyny dzień, kiedy w kościele nie odprawia się Mszy św.   
Wielkanoc zaczęła się już w sobotę po zachodzie słońca od Liturgii, która jest najdłuższą i najbardziej rozbudowaną liturgią całego roku. Liturgia Wigilii Paschalnej jest najważniejszą Liturgią w roku. Rozpoczęła ją liturgia światła.

Na zewnątrz kościoła ks. wikariusz Sylwester Utnik  poświęcił ogień zapalony przez Panów Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej na Dzikowie, od którego następnie zapalono Paschał – wielką woskową świecę, która symbolizuje zmartwychwstałego Chrystusa. Liturgia światła ma nam pomóc wyrazić to, że Chrystus będący Światłem świata objawił nam Boga Ojca. Paschał wniesiony został procesyjnie do okrytej mrokiem świątyni, a wierni zapalili od niego swoje świece, przekazując sobie wzajemnie światło.

Po przyjściu do kościoła odśpiewane zostało „Orędzie Wielkanocne”, które wprowadziło nas  do liturgii słowa, która przedstawiła nam ogrom historii zbawienia. Liturgia słowa poucza nas o przedziwnym i cudownym dziele zbawienia, realizowanym przez Boga od najdalszych pokoleń.

Natomiast w liturgii chrzcielnej przypomnieliśmy sobie swój własny chrzest i odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Ks. Sylwester Utnik dokonał poświęcenia wody, która przez cały rok będzie służyła przede wszystkim do chrztu a następnie poświęcił nią zebranych na Eucharystii.

W kościele do godz. 23:00 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 306 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.