Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W czwartek 28 marca 2024 roku rano we wszystkich kościołach katedralnych biskup diecezjalny wraz z kapłanami odprawił szczególną Mszę św. Krzyżma, podczas której święcił oleje (służą przez cały rok przy udzielaniu sakramentów chrztu, święceń kapłańskich, namaszczenia chorych). To była  także ważna uroczystość dla kapłanów koncelebrujących, ponieważ odnowili  oni  przyrzeczenia kapłańskie.

Wielki Czwartek jest szczególnym świętem dla kapłanów, stąd na początku uroczystej Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczynającej Triduum Paschalne przedstawiciele parafian złożyli księżom posługującym w naszym kościele serdeczne życzenia, podziękowania i kwiaty.
Po homilii wygłoszonej przez ks. proboszcza Jana Zająca, ksiądz proboszcz dokonał obrzędu obmycia i ucałowania stóp dwunastu mężczyznom. To zwyczaj na pamiątkę gestu Chrystusa (wyraża prawdę, że Kościół, tak jak Chrystus, jest nie po to, żeby mu służono, lecz aby służyć).
Liturgię wielkoczwartkową zakończyła procesja, w której odprowadzono Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy, gdzie wierni mogli go adorować w osobistej modlitwie do godz. 24:00.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 394 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.