Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający w naszej parafii, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Stowarzyszenie Lasowiacka Nuta zorganizowały konkurs dla dzieci i młodzieży na  „Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Celem konkursu była popularyzacja i kultywowanie tradycji, zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą a także pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palm w obrzędowości ludowej.

Uczestnicy konkursu  zgłosili się z własnoręcznie wykonanymi palmami w naszym kościele w Niedzielę Palmową na Mszy św. o godz. 11:30. Do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu uczestników.
Po Eucharystii i procesji nastąpiło podsumowanie konkursu, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród laureatom. Wszyscy autorzy palm otrzymali także słodkości.
- Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wkład pracy i zaangażowanie w konkurs. Cieszymy się, że tak pięknie podtrzymujecie tą wspaniałą tradycję – powiedziała na zakończenie Prezes Akcji Katolickiej Pani Bożena Kapuściak.
Na koniec uczestnicy konkursu dzierżąc w dłoniach piękne palmy wielkanocne ustawili się przed prezbiterium wraz księdzem proboszczem Janem Zającem i organizatorkami konkursu do wspólnego zdjęcia.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.