Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień  2024, podczas którego  uobecnione zostaną  najważniejsze wydarzenia zbawcze. Towarzyszyliśmy Panu Jezusowi, który tryumfalnie  właśnie wjeżdża do Jeruzalem aby tam umrzeć i zmartwychwstać. Udział w tej uroczystej liturgii pomoże nam uczynić najbliższy tydzień prawdziwie wielkim.

W Niedzielę Palmową 24 marca 2024 roku na każdej Mszy św. miało miejsce błogosławieństwo palm wielkanocnych przyniesionych przez wiernych do kościoła a po Mszy św. o godz. 11:30 odbyła się procesja z palmami wokół kościoła.  Kapłani ubrani byli w czerwone szaty a procesja miała charakter tryumfalny. Te kolorowe, często ręcznie wykonane palmy, były nie tylko piękną dekoracją, ale także symbolem triumfu Jezusa Chrystusa nad śmiercią.

Ksiądz proboszcz Jan Zając na zakończenie Eucharystii przekazał wiernym informację od Episkopatu Polski, że w 2033 roku będziemy obchodzić rocznicę dwutysiąclecia Odkupienia.

Od tego roku te „Dziewięć lat, które poprzedzają ten wielki jubileusz, jest dla Kościoła w Polsce wspaniałą okazją do ożywienia wiary, a nade wszystko do dziękczynienia”.

Nowenna rozpocznie się obchodem tegorocznych Świąt Wielkanocnych, a jej celem jest „odrodzenie duchowo-moralne i przygotowanie całego Kościoła w Polsce do tego wielkiego jubileuszu”.

Najważniejszymi momentami nowenny w latach 2024-2033 będą coroczne uroczystości Triduum Paschalnego, Wniebowstąpienia Pańskiego, Zesłania Ducha Świętego i uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 433 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.