Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Postać św. Józefa, opiekuna Pana Jezusa i męża Maryi, była centralnym punktem nauk stanowych dla mężczyzn wygłoszonych w dniu 19 marca 2024 roku po mszy św. wieczornej przez księdza rekolekcjonistę Pawła Laska.
Rekolekcje dla mężczyzn mają za zadanie pokazać wzór dla ojców i mężczyzn, którym jest św. Józef. Św. Józef jest biblijnym wzorem, który słucha Boga, jest posłuszny Jego woli. Milczy, nie wypowiada ani jednego słowa na kartach Biblii. Jednak przez swoje czyny pokazuje troskę o Maryję i Jezusa – nauczał ksiądz rekolekcjonista.

Podczas nauki stanowej dla mężczyzn ojciec rekolekcjonista pragnął wzbudzić w mężczyznach poczucie wartości; by na nowo odkryli w sobie pokłady ufności w to, że zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga i są posłani, jak św. Józef, do dbania o swoje rodziny. Bo św. Józef jest przykładem człowieka pracowitego, zatroskanego o rodzinę; jest człowiekiem modlitwy, milczącym i dyskretnym, ale zarazem mówiącym poprzez swoje dobre czyny; to jest jego skromność i pokora; i te właśnie cechy ksiądz Paweł Lasek starał się pokazać mężczyznom uczestniczącym w rekolekcjach.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.