Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Był człowiek, było kuszenie diabła i uwalnianie z więzów szatana. W atmosferze współpracy z księdzem rekolekcjonistą, licznych zapytań i odpowiedzi dzieci poznały pięć warunków dobrej spowiedzi: rachunek sumienia, żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy, szczera spowiedź, zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu.

Dotknięty został temat grzechu, skutków grzechu śmiertelnego i jego grozy. Było to konieczne, by zrozumieć potrzebę spowiedzi, w której Bóg okazuje swoje nieskończone miłosierdzie bezpowrotnie zapominając grzechy. Sam Chrystus ustanowił ten sakrament i kapłanów ustanowił pośrednikami łaski przebaczenia..

Św. Jan Vianney, wielki spowiednik, mówił o spowiedzi: „Nie muszę wam mówić ani tego, jak wielkim szczęściem jest dobra spowiedź, ani tego, jakim nieszczęściem jest spowiedź zła. Dobra – przywraca nam przyjaźń z Bogiem i prawo do nieba; zła – pozbawia nas szczęścia wiecznego i wtrąca w otchłanie piekła. Widać stąd, jak starannie powinniśmy się przygotować do tego Sakramentu”.

Bądźmy wdzięczni Bogu za ten sakrament, bez którego zapewne byli byśmy potępieni na wieki!

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.