Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

Sakrament spowiedzi jest niełatwym sakramentem, dość wymagającym… Dlatego pojawił się na naukach rekolekcyjnych dla młodzieży we wtorek  19 marca o godz. 9:00.

Jezus powiedział do Apostołów po swoim zmartwychwstaniu: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane” . I tak ustanowił ten przedziwny sakrament miłosierdzia, by ochrzczony człowiek mógł podnieść się na nowo po upadku w grzech. Spowiedź więc ustanowił Bóg, a nie kościół – nauczał ojciec rekolekcjonista Paweł Lasek.

W sposób bardzo obrazowy z pomocą młodzieży pokazał jakie są warunki dobrej spowiedzi. Była próba pójścia do nieba z grzechami, kuszenie diabła i uwalnianie się z więzów grzechu przy pomocy sakramentu pokuty.

Sakrament spowiedzi św. jest w swej istocie spotkaniem z miłującym i przebaczającym Chrystusem – nauczał ksiądz rekolekcjonista.

Św. Ludwik Grognon de Montfort napisał, że „odnowienie jednej duszy w sakramencie pokuty, to cud większy niż stworzenie wszechświata”.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 387 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.