Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W niedzielę 17 marca 2024 roku rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu Paweł Lasek. Na każdej Mszy świętej ks. rekolekcjonista głosił Słowo Boże.
Rekolekcje to czas święty. Czas na zatrzymanie się. Czas refleksji i czas dokładniejszego, prawdziwego, szczerego spotkania z Bogiem i spojrzenia na nasze życie.

Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń.
Ksiądz rekolekcjonista mówił, że warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania: Czy ja mam jeszcze wiarę? Czy jestem w stanie uwierzyć jeszcze więcej Bogu i mocniej Mu zaufać? Czy kocham Go ze wszystkich sił, wszelkim myśleniem i całym sercem? Muszę sobie także odpowiedzieć na pytanie: Czy ja się jeszcze modlę? Czy potrafię rozmawiać z Bogiem?
Ksiądz rekolekcjonista Paweł Lasek mówił o wielkim znaczeniu Eucharystii w życiu człowieka. „… Bóg nam przypomina, że to co dzieje się na ołtarzu, to co widzimy w rękach kapłana, to co przyjmujemy w komunii świętej to nie jest opłatek, to nie jest hostia, to prawdziwe ciało Chrystusa….”
„…Co nam Bóg daje przez Mszę świętą? Daje nam możliwość spotkania z Chrystusem, który umiera za to abym ja mógł umrzeć…” nauczał ks. rekolekcjonista.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 177 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.