Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

W piątek 8 marca 2024 roku wspólnota Legion Maryi pod wezwaniem Matki Bożej Róży Duchownej działająca w naszym kościele przygotowała i poprowadziła Drogę Krzyżową. Tak się złożyło, że w tym roku Droga Krzyżowa zbiegła się ze świętem Kobiet stąd wspólnota przy każdej stacji przedstawiła kobiety święte i błogosławione.

Kobiety towarzyszące Jezusowi nigdy nie pozostawały bierne czy obojętne, bo potrzeba działania i współodczuwania jest wpisana w ich naturę. Bo podążanie drogą krzyżową za Jezusem to codzienność każdego człowieka. Jedni niosą własne krzyże, potykając się o różne życiowe przeszkody, drudzy próbują podać im pomocną dłoń, ale są i tacy, którzy jedynie obserwują zmagania innych. Takie nabożeństwo drogi krzyżowej kobiety przeżywają wyjątkowo, w pełni angażując swoje serce w modlitwę i przeżywanie tajemnicy odkupienia.

Droga krzyżowa w Dniu Kobiet poprowadzona przez kobiety z Legionu Maryi to obraz zaangażowanej modlitwy, otwierającej kobiece serce na miłość, którą Bóg ofiaruje im każdego dnia na nieraz wyboistych ścieżkach ich życia.
Niezwykłe kobiety, które zaprezentowane zostały przez Legion Maryi przy rozważaniach stacyjnych, pełne Bożej mądrości, pokazały, że trudne życie, pełne dramatycznych wyborów, nierzadko upokarzających sytuacji, może zakończyć się prawdziwym sukcesem – świętością.

 

Odzwiedzający

Odwiedza nas 347 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.