Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

konsekracjaW czwartek 15 lutego 2024 r. obchodziliśmy wspomnienie błogosławionego księdza Michała Sopoćki, imieniny św. siostry Faustyny oraz 4. rocznicę konsekracji naszego kościoła. O godz. 18:00 została odprawiona Msza św. dziękczynna, której przewodniczył ks. Jan Zając wraz z księdzem Sylwestrem Utnikiem i księdzem Wojciechem Ciupakiem.

W trakcie eucharystii ksiądz Jan Zając powiedział: „Przeżywamy dzisiaj tą czwartą rocznicę konsekracji naszego kościoła, czyli oddania go na wyłączną służbę Bogu. To właśnie tu kościół jest święty przez obecność Boga, przez sprawowane święte sakramenty, przez modlitwę. Po raz czwarty zostały zapalone zacheuszki, miejsca w których ta świątynia została namaszczona świętym olejem. I mimo zmienności czasów i my dzisiaj pragniemy potwierdzić to w co mocno wierzymy. Bóg nie pozostawił swojego kościoła. Bóg w nim wciąż przebywa a kościół wiernie oczekuje powrotu swojego Pana i Zbawiciela. Dziękując Panu Bogu za jego obecność wśród nas prośmy o wszelkie potrzebne łaski dla nas i dla tych wszystkich, którzy w tej świątyni się modlą i będą się modlić. Bożemu miłosierdziu polecamy tych, których tu w tej świątyni żegnaliśmy na drogę do wieczności.”

Odzwiedzający

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.