orszak 04Kolejny raz publicznie daliśmy świadectwo naszej wiary idąc w orszaku Trzech Króli. Trwamy w radości Bożego Narodzenia, oddając chwałę Nowonarodzonemu, czerpiąc od Niego siłę do codziennego życia.
W sobotę 6 stycznia 2024 roku w uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli - wyraziliśmy wdzięczność Bogu za to, że stał się Człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia i że swoją miłością ogarnia wszystkich ludzi. W tym dniu na każdej Mszy św. poświęcone zostały kreda, kadzidło i woda a po Mszy św. o godz. 10:00 udaliśmy się barwnym orszakiem na Plac Bartosza Głowackiego.

Pomimo padającego deszczu w naszym tegorocznym Orszaku Trzech Króli wraz z księdzem wikariuszem Sylwestrem Utnikiem szło liczne grono Liturgicznej Służby Ołtarza, dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryi, para dzieci w przebraniu Maryi i Józefa oraz wielu parafian. Szły całe rodziny niosąc na głowach korony, które wyrażały pragnienie oddania czci nowonarodzonemu Synowi Bożemu. Pomimo padającego deszczu nasz orszak był radosny, roześmiany i rozśpiewany. Jako orszak z trzeciej parafii dotarliśmy przed południem na Plac Bartosza Głowackiego. Tam spotkały się korowody z naszej parafii, z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z parafii pw. Świętej Barbary i parafii pw. Chrystusa Króla.

Na Placu Bartosza Głowackiego oddaliśmy pokłon Świętej Rodzinie a ksiądz dziekan Adam Marek zawierzył miasto i mieszkańców Tarnobrzega opiece Matki Bożej Dzikowskiej. Została odmówiona modlitwa Anioł Pański i wspólne zaśpiewano kilka kolęd.

Na Rynku stanęła stajenka ze zwierzętami, licznie oblegana przez dzieci, które mogły pogłaskać zwierzęta. Można było zakupić szczodraki, których w tym roku nikomu nie zabrakło.