legionW sobotę 25 listopada 2023 roku w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odbył się Zlot generalny Legionu Maryi tarnobrzeskiej kurii.
Na coroczne spotkanie do Tarnobrzega przybyli przedstawiciele prezydiów Legionu Maryi z Kurii Tarnobrzeg i goście z innych kurii należących do Komicjum Tarnobrzeg. Na Zlocie generalnym obecni byli wszyscy członkowie prezydium legionu Maryi pw. Róży Duchownej z naszego kościoła.

Zlot generalny Legionu Maryi rozpoczął się w dolnym kościele o godz. 10:00 Mszą świętą koncelebrowaną w intencji Legionu oraz opiekuna duchowego ks. Rafała Cudziło z okazji Jego imienin.

We Mszy św. koncelebrowanej udział wzięli: ks. Rafał Cudziło – diecezjalny opiekun duchowny Legionu Maryi, ks. Witold Płaza – proboszcz z parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zakrzowie i ks. Krystian Musiał z parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu.

Obecny był również ksiądz wikariusz Piotr Żurawski – opiekun legionu Maryi w parafii na Serbinowie.

Modlitewne spotkanie wspólnot Legionu Maryi rozpoczął ks. proboszcz Jan Biedroń od przywitania przybyłych na spotkanie kapłanów i legionistów, prosząc by to spotkanie napełniało serca legionistów jeszcze większą miłością do Matki Najświętszej, aby tak jak do tej pory nie wstydząc się Maryi zawsze o niej mówili. Prosił o modlitwę w intencji chorych i cierpiących, których w parafii na Serbinowie jest tak wiele bo istnieje w niej hospicjum Ojca PIO a także Dom św. Matki Teresy.

Po ks. proboszczu Janie Biedroniu głos zabrała nowa Pani Prezydent Kurii Tarnobrzeg Pani Marta Wilk, która jest również Prezydentem prezydium Legionu Marii pw. Róży Duchownej działającego w naszym kościele. Przywitała wszystkich przybyłych kapłanów i przedstawicieli prezydiów Legionu Maryi, mówiąc że poprzez legionistę Maryja widzi Chrystusa w każdym człowieku i służy Chrystusowi. Taka postawa pozwoli zanieść Maryję światu, o Ona obdarzy świat światłem, które go rozpromieni.

Po homilii, którą wygłosił ks. Rafał Cudziło i przyjęciu komunii św. pod dwoma postaciami głos na zakończenie zabrał ks. Rafał, który przedstawił w skrócie kalendarium wydarzeń na najbliższe miesiące. Po nim wystąpiła wiceprezydent kurii tarnobrzeskiej Pani Kazimiera Malinowska, która podziękowała za przybycie na spotkanie.

Po Mszy św. ks. Piotr Żurawski udzielił indywidualnego błogosławieństwa legionistom.

Zlot służy lepszemu poznaniu się oraz wzmocnieniu ducha jedności i serdeczności w rodzinie legionowej, dlatego jak zawsze po modlitwach legionowych i Mszy Świętej kontynuowano spotkanie w sali parafialnej na agapie.