jerychoW nocy 1 września 2023 r. w naszym kościele miała miejsce stacja „Jerycha Różańcowego” w siedmiodniowym Jerychu Maryjnym przed Wspomnieniem NMP Różańcowej. Tegoroczną intencją Jerycha Różańcowego jest modlitwa: „O tryumf Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w naszych rodzinach, Ojczyźnie i o pogłębienie wiary w Kościele Chrystusowym”. Modlitwy rozpoczęły się o godzinie 2:00 w nocy a skończyły o godz. 5:00 rano. Modlitwę różańcową prowadziła Prezydent Legionu Maryi pw. Matki Bożej Róży Duchownej Pani Marta Wilk i pozostali członkowie Legionu Maryi z naszej parafii.

1 września 2023 r. o godz. 4:45 zawyły syreny w całym kraju upamiętniając 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym samym czasie wspólnota Legion Maryi modliła się za walczących i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. W piątek 1 września 1939 roku wojska niemieckie napaścią na Polskę rozpoczęły trwający ponad 6 lat największy konflikt zbrojny w historii ludzkości.
Jerycha są to nieprzerwane rotacyjne czuwania modlitewne grup i osób przez siedem dni. Legion Maryi odmawia Jerycho różańcowe zawsze przed rocznicą powstania Legionu, to jest 7 dni przed dniem 7 września.