mlodzi 06Maryja wstała i poszła z pośpiechem” - pod takim hasłem zorganizowano obchody Światowych Dni Młodzieży Diecezji Sandomierskiej w Zawichoście, na które przyjechało ponad 1200 osób.
Uczestnikami spotkania byli młodzi mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, grup oazowych działających przy parafiach, członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza i ich opiekunowie.

Młodzież Diecezji Sandomierskiej w tym młodzież z naszej parafii, która przyjechała na spotkanie z księdzem wikariuszem Sylwestrem Utnikiem wraz z bp. Krzysztofem Nitkiewiczem i duszpasterzami połączyła się duchowo podczas modlitewnego spotkania w Zawichoście z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Spotkanie Młodych przy klasztorze Sióstr Jadwiżanek w Zawichoście rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i Eucharystii, która była sprawowana w kościele pw. św. Jana Chrzciciela pod przewodnictwem Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Eucharystię koncelebrowali księża odpowiedzialni za duszpasterstwo dzieci i młodzieży oraz duszpasterze przybyli z młodymi ze swoich parafii.

Po Mszy św. i posileniu się tradycyjną grochówką i żurkiem, na terenach zielonych przy świątyni rozpoczęło się kilkugodzinne spotkanie. Dla uczestników przygotowano kilka stref. Była strefa spotkania z Maryją, strefa spotkania z Jezusem i strefa spotkania z drugim człowiekiem, gdzie umacnianie były więzi chrześcijańskie.

Po zabawie w ogrodach klasztornych organizatorzy spotkania zaprosili młodzież do kościoła, gdzie swoim świadectwem wiary podzieliło się kilka osób. Dzień Młodych zakończył się Modlitwą Uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwem i rozesłaniem.