pielgrzymiW piątek 4 sierpnia 2023 r. Mszą św. o godz. 6:30 w konkatedrze w Stalowej Woli rozpoczęła się 40 Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Stalowa Wola – Jasna Góra. Łącznie spod konkatedry wyruszyło 360 pielgrzymów w 6 grupach. W grupie Św. Barbary z Tarnobrzega pielgrzymują osoby z naszej parafii. Pielgrzymka przejdzie około 290 km podczas 9 dni.

Do naszej parafii przed godziną 19:00 kiedy zakończyła się Msza św. pierwszopiątkowa i rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu przybyli pielgrzymi z grupy św. Michała ze Stalowej Woli. Wcześniej przywiezione zostały bagaże pielgrzymów. Ksiądz proboszcz Jan Zając przywitał pielgrzymujących zapraszając na chwilę adoracji. Ksiądz pielgrzymujący z grupą pomodlił się wspólnie ze wszystkim, kończąc modlitwy Apelem Jasnogórskim.  Następnie pątnicy przeszli pod dom parafialny gdzie czekali na nich gościnni parafianie. Pątnicy wspólnie z gospodarzami udali się na spoczynek by jutro o godz. 5:00 wyruszyć w dalszą drogę do Matki Bożej na Jasną Górę.