Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

rocznica 02W niedzielę 21 maja 2023 r. ponad 40 dzieci obchodziło Rocznicę I Komunii Św. – czyli Dzień Wdzięczności za spotkanie z Jezusem po raz pierwszy w Komunii Św. i za przyjęcie Go do swego serca.

O godzinie 11:00 została odprawiona uroczysta Msza św. której przewodniczył ks. proboszcz Jan Zając. I tak jak rok wcześniej dzieci aktywnie uczestniczyły w Eucharystii.

W czasie homilii ks. proboszcz Jan Zając mówił: „…Przeżywacie dziś swoją rocznicę przyjęcia po raz pierwszy do serca Pana Jezusa. To wielka sprawa. Już cały rok idziecie przez życie z Jezusem w Waszych serduszkach. Nie spotkacie w swoim życiu większego przyjaciela niż Jezus. On zawsze jest i będzie z Wami, On Was nigdy nie opuści. Dzisiaj Pan Jezus przyjdzie do Was na nowo w Komunii Świętej, żebyście razem mogli świętować tę piękną rocznicę Waszego pierwszego spotkania.” Podkreślił znaczenie spotkania z Jezusem w tym trudnym czasie i zachęcał do otwartości na dary Ducha Św. i do większej gorliwości i uczestnictwa w życiu sakramentalnym dzieci i ich rodziców. Podziękujmy Bogu za to, że już od roku mamy ten wielki przywilej uczestniczenia w pełni we Mszy św. i starajmy się zawsze z tego daru korzystać – prosił ks. proboszcz.
Dzieci złożyły podziękowania duchownym, rodzicom i nauczycielom. Na Mszy świętej obecna była dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 9 Pani Ewa Lipińska-Mikrut.
Po błogosławieństwie wykonano pamiątkowe zdjęcia dzieci z ks. proboszczem. Razem z dziećmi kl. IV dziękujmy Bogu za wielki dar Eucharystii, która jest dla nich już od roku pokarmem na życie wieczne.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 172 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.