Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

szkola 41W dniu 18 maja 2023 roku nasza osiedlowa szkoła podstawowa nr 9 im. Jana Pawła II obchodziła piękny jubileusz 25-lecia powstania. Był to szczególnie ważny dzień dla społeczności szkolnej – Dzień Szkoły, Dzień Patrona – Jana Pawła II, który na zawsze pozostanie w pamięci każdego z nas.

To doniosłe wydarzenie zostało zapoczątkowane Mszą Świętą w naszym kościele, którą odprawił i wygłosił homilię ks. Jan Biedroń – proboszcz parafii pw. MBNP w Tarnobrzegu w asyście księdza proboszcza Jana Zająca, księdza Pawła Piędzio oraz księdza Bronisława Futyma.

Na samym początku głos zabrała Dyrektor Szkoły pani Ewa Lipińska-Mikrut, która przywitała przybyłych na uroczystość gości, w tym Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana Dariusz Bożka, który przemówił do zebranych w kościele, mówiąc że Święto Szkoły to wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem; nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.

W wygłoszonej homilii ks. Jan Biedroń podkreślił dorobek i osiągnięcia „dostojnej jubilatki” i podziękował wszystkim, którzy tworzyli, a także tworzą historię szkoły oraz życzył, aby kształciła i wychowywała młodych ludzi na chlubę lokalnej społeczności. Życzył dalszych owocnych lat pracy, kontynuowania i rozwijania najlepszych tradycji placówki. Ksiądz Jan Biedroń przekazał na ręce Dyrektora Szkoły Pani Ewy Lipińskiej-Mikrut tryptyk z Janem Pawłem II.

W trakcie obchodów uczniowie zaprezentowali ciekawy montaż słowno- muzyczny oraz artystyczny w wykonaniu chóru i solistów.
Ze względu na padający deszcz tylko samorząd szkolny, zaproszeni goście i kadra pedagogiczna udali się na teren szkoły by pod pomnikiem patrona szkoły Jana Pawła II złożyć hołd i kwiaty.

Tej pięknej uroczystości towarzyszyła niepowtarzalna radość, wzruszenie i refleksja. Osiedlowej Szkole gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy wielu sukcesów! I kolejnych 25 lat!

Odzwiedzający

Odwiedza nas 432 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.