Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

komunia 46Uroczystość Pierwszego Pełnego Uczestnictwa w Eucharystii dla dzieci z naszej parafii odbyła się w drugą niedzielę maja - 14 maja 2023 r. o godz. 11.30.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej była wielkim wydarzeniem dla parafii i dla całej rodziny, która przeżywała spotkanie dziecka z Jezusem Eucharystycznym. Był to czas, kiedy świat budzi się do życia i jesteśmy pełni miłości i szczęścia, gotowi, aby w pełni przyjąć Pana Jezusa do naszego życia.

Przyjęcie pierwszej komunii świętej poprzedziła spowiedź, do której dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny przystąpiły w sobotę w godzinach dopołudniowych.

Ceremonia odbyła się w kościele, gdzie wszystkie dzieci w wieku komunijnym przystąpiły do sakramentu wspólnie. Msza św. z okazji Pierwszej Komunii Świętej różniła się znacznie od standardowej niedzielnej mszy. Uwaga poświęcona była przede wszystkim dzieciom, które przystąpiły do sakramentu po raz pierwszy.

Kluczowym momentem podczas Mszy św. było oczywiście przyjęcie Komunii Świętej. Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważny moment w życiu każdego chrześcijanina, gdyż to właśnie wtedy czujemy nawiązanie ogromnej więzi i bliskości z Bogiem, przyjmując go do swojego serduszka.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.