Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

maj fatimska 03W sobotę 13 maja 2023 r. rozpoczęły się w naszym kościele Nabożeństwa Fatimskie odprawiane 13-go dnia miesiąca od maja do października włącznie. O godz. 17.30 pomodliliśmy się litanią loretańską, o godz. 18.00 sprawowana była Msza Święta, a następnie wyruszyliśmy z procesją ulicami osiedla Dzików z figurą Matki Bożej, podczas której odmawialiśmy różaniec. To nabożeństwo ma charakter wynagradzający Jej Niepokalanemu Sercu za zniewagi wyrządzone przez ludzi. Tym, którzy będą je z wiarą praktykować, Maryja obiecała zbawienie.

Nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie się i słowa w Fatimie wypowiedziane do trojga młodych wizjonerów w 1917 roku w Portugalii. W chwili objawień Najświętszej Maryi Panny, Łucja, Franciszek i Hiacynta mieli po dziesięć, dziewięć i siedem lat. Cała trójka mieszkała w Aljustrel, w miejscu należącym do parafii fatimskiej. Objawienia miały miejsce na małym skrawku ziemi należącym do rodziców Łucji nazywanym Cova da Iria znajdującym się dwa i pół kilometra od Fatimy na drodze do Leirii. Matka Boża ukazała się im na krzewie zwanym ilex, będącym karłowatą odmianą dębu, mierzącym nieco ponad metr wysokości.

Franciszek widział Maryję, lecz Jej nie słyszał. Hiacynta Ją widziała i słyszała. Łucja natomiast widziała, słyszała i rozmawiała z Nią. Objawienia miały miejsce w okresie od 13 maja do 13 października 1917 roku. Na tę pamiątkę nabożeństwa fatimskie odprawiane są 13 dnia miesiąca - od maja do października włącznie.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.