Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

obraz 06W diecezji sandomierskiej trwa peregrynacja kopii ikony św. Józefa z oratorium na Mont Royal w Montrealu. Od piątku 5 maja 2023 roku w naszej parafii trwa Peregrynacja Ikony Św. Józefa. Przed Mszą św. o godz. 18:00 ks. Sylwester Utnik przywitał w progu kościoła Rycerzy Kolumba, którzy przynieśli do naszego kościoła kopię ikony św. Józefa z oratorium na Mont Royal w Montrealu. Po przywitaniu Rycerzy Kolumba ks. Sylwester ucałował obraz, który następnie procesyjnie został przeniesiony do prezbiterium. Po odśpiewaniu pieśni na przywitanie św. Józefa w obrazie ikony została odprawiona Msza św. wieczorna.

Idea peregrynacji kopii ikony opiekuna Chrystusa zrodziła się w gronie Rycerzy Kolumba w Stanach Zjednoczonych, jako dopełnienie ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Świętego Józefa, który obchodzony był dwa lata temu. W Polsce nawiedzenie ikony rozpoczęło się 8 października 2023 roku ubiegłego roku podczas Rodzinnej Pielgrzymki Rycerzy Kolumba na Jasną Górę. Trzy kopie obrazu pobłogosławione przez kapelana stanowego Rycerzy Kolumba abp. Wacława Depo rozpoczęły peregrynację w całej Polsce.
Nawiedzenie w pozostałych kościołach naszej diecezji zakończy się 2 września tego roku. Tego dnia bowiem zgodnie z przyjętym harmonogramem ikona zostanie odwieziona do Krakowa.
Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich parafian do adoracji kopii ikony św. Józefa.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.