Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

bierzmow 58W poniedziałek 24 kwietnia 2023 roku na uroczystej Mszy św. o godz. 16:00 ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.
Uroczystej Liturgii przewodniczył ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz. Mszę Świętą koncelebrowali ks. Adam Marek – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla wraz z ks. Janem Biedroniem – proboszczem parafii pw. MBNP na Serbinowie i ks. Janem Zającem – proboszczem naszej parafii pw. Miłosierdzia Bożego. W konfesjonałach posługiwali księża z dekanatu tarnobrzeskiego i ks. Senior Stanisław Wdowiak.

Przed homilią ksiądz proboszcz Jan Zając poprosił księdza biskupa o udzielenie 40-stu młodym ludziom sakramentu bierzmowania. W wygłoszonej homilii ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz mówił młodzieży o św. Wojciechu, biskupie i męczenniku, którego Kościół w Polsce uznaje za jednego ze swoich głównych patronów. Ksiądz biskup zachęcał młodych, aby w różnych okolicznościach życia przywoływali Ducha Świętego.


„…Często nie wiemy co mamy zrobić, trzeba dokonać wyboru i nie wiadomo co zrobić. Często nie mamy czasu i dokonujemy takich zupełnie powierzchownych, czasami błędnych decyzji. Tymczasem zanim o czymś zdecydujemy, trzeba się pomodlić, poprosić Pana Boga o radę. Trzeba poprosić o radę dorosłych, rodziców, znajomych, może księdza i wtedy decyzja, którą wybierzemy może być, że nie będzie zawsze słuszna – w końcu jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy – ale na pewno będzie o wiele korzystniejsza dla was. Gdybyśmy więcej się modlili, to pewnie te decyzje byłyby mądrzejsze.” - mówił ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Na zakończenie uroczystości udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania młodzież wraz z księdzem biskupem Krzysztofem Nitkiewiczem, ks. Janem Zającem i ks. Sylwestrem Utnikiem zrobiła na pamiątkę zdjęcie grupowe.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 233 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Zmień wygląd strony

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.