pokarmy 24W Wielką Sobotę 8 kwietnia 2023 roku od godziny 9:00 do godz. 13:00 co pół księża święcili przyniesione w ustrojonych koszyczkach wielkanocnych pokarmy. Dla wielu osób, które przyszły poświęcić pokarmy wizyta w kościele przedłużyła się o prawdziwą modlitwę w ciszy przy Grobie Pańskim i adorację krzyża. Panowie Strażacy przez cały dzień trzymali wartę przy grobie Pana Jezusa.

Natomiast o godz. 10:00 zgodnie z tradycją w Domu Ludowym na Osiedlu Podłęże mieszkańcy przynieśli do poświęcenia w swoich ozdobionych koszyczkach wielkanocnych baranki, jajka, chleb, wędlinę i wiele innych produktów. Ksiądz Sylwester Utnik, który w tym roku przyjechał na osiedle rolnicze poświęcił przyniesione pokarmy, pobłogosławił mieszkańców, porozmawiał z dziećmi i mieszkańcami zapraszając Ich do kościoła na adorację i Msze święte. Życząc sobie nawzajem błogosławionych Świąt Wielkanocnych zebrani udali się do swoich domów i kościoła.