rocznicaW Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r. przy pomniku Jana Pawła II (na ul. Sikorskiego obok Lidla) miało miejsce modlitewne spotkanie mieszkańców Tarnobrzega w 18-stą rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II, na które zaprosiła Akcja Katolicka.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Na spotkaniu obecny był Prezydent Miasta Tarnobrzega, którego po przywitaniu wszystkich uczestników ksiądz Jan Biedroń proboszcz parafii MBNP na Serbinowie poprosił o zabranie głosu.

Następnie ks. Jan Biedroń wygłosił Słowo Boże, mówiąc o wdzięczności za pontyfikat Ojca Świętego i przypominając papieskie nauczania. Ks. Jan Biedroń, ks. Jan Zając, wikariusze, siostry zakonne i wszyscy uczestnicy modlitewnego spotkania odmówili dziesiątkę różańca świętego.

„Oddawali mu hołd prezydenci, królowie i głowy państw. Dziś próbuje się pozbawić tego wielkiego autorytetu, zgromadziliśmy, aby wyrazić swoje poparcie dla Jana Pawła II i okazać mu wdzięczność za pontyfikat i dzieło życia. Nie dajmy się podzielić, bądźmy razem, wyraźmy naszą wdzięczność, za Jego świadectwo i nauczanie, którymi ubogacił Kościół, Ojczyznę i cały świat.” – prosiła Prezes Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej i PO Akcji Katolickiej działającego przy naszej parafii Pani Bożena Kapuściak.

Na zakończenie spotkania prezydent Miasta Tarnobrzega, wraz z członkami Akcji Katolickiej złożył kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II, złożono zapalone znicze a młodzież wraz zebranymi odśpiewała „Barkę”