konkurs 03W Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 r. w naszej parafii, został rozstrzygnięty konkurs „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Konkurs zorganizował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający w naszej parafii. Celem konkursu była popularyzacja i kultywowanie tradycji, zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową a także pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palm w obrzędowości ludowej.

Przed Mszą św. o godz. 11:30 dzieci zgłosiły się z własnoręcznie wykonanymi palmami. Komisja konkursowa spisała uczestników konkursu i wybrała laureatów w 3 kategoriach wiekowych: klasy młodsze I-IV, klasy V-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Po Mszy św. procesyjnie z palmami udano się pod pomnik Jana Pawła II Mszy znajdującego się przy naszej szkole osiedlowej gdzie ogłoszono laureatów konkursu.

Prezes Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej i zarazem prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Pani Bożena Kapuściak wraz z proboszczem Janem Zającem i dyrektorem szkoły podstawowej Nr 9 panią Ewą Lipińską-Mikrut odczytali nazwiska zwycięzców, wręczyli nagrody i dyplomy oraz słodkie upominki.