posw modlitwnikowDzisiaj 26 marca 2023 r. podczas Mszy św. o godz. 10:00 ks. Jan Zając poświęcił książeczki do modlitwy, które mają się stać pomocą w modlitwie dzieciom w ich przygotowaniu do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Jest to kolejny etap w przygotowaniu dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej

Po zakończeniu Mszy św. ojciec rekolekcjonista spotkał się z rodzicami i z dziećmi przygotowującymi się przyjęcia I komunii świętej.

„Wy drogie dzieci i drodzy rodzice za kilka miesięcy będziecie mieli możliwość żeby doświadczyć w waszej rodzinie tej obecności Pana Boga. Dajecie dzieciom wszystko co najlepsze, chcecie aby były najmądrzejsze, najlepiej wykształcone. Boicie się o nie, troszczycie się o nie i tą waszą decyzją dajecie im możliwość bycia blisko z Bogiem, który sam pragnie tej bliskości bez stwarzania dystansu między sobą a tymi dziećmi, które najbardziej kochacie. To jest bardzo mądra decyzja, że nie daliście się przekonać światu, żeby tej decyzji nie podjąć.” – mówił ksiądz Maciej Miętek.

Po zakończeniu spotkania ksiądz Jan Zając wspólnie z księdzem Sylwestrem Utnikiem przekazali modlitewniki dzieciom. Wcześniej ks. proboszcz poprosił rodziców aby wspólnie z dziećmi podeszli do ołtarza, by po otrzymaniu książeczek do modlitwy ucałowali je i modlili się z nich.

Książeczki, jakie dzieci otrzymały będą służyć im przy robieniu rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej, a później w dziękczynieniu. Poza tym w książeczkach znajdują się modlitwy na różne okoliczności życia i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego. Z pewnością dzieci będą chętnie sięgały po książeczkę i zawarte w niej modlitwy i pieśni.