Parafia Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu

marsz 26W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 24 lutego 2023 r., Kościół w Polsce po raz siódmy przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Wspólnota ze Zranionymi”.
Z naszego kościoła po Mszy św. wieczornej tak jak poprzednich latach wyruszyliśmy do figury Serca Pana Jezusa na Serbinowie, odprawiając ulicami naszego miasta Drogę Krzyżową w duchu wynagrodzenia i prosząc o dar trzeźwości w naszym mieście, w naszej Ojczyźnie. Również z czterech innych kościołów w dekanacie tarnobrzeskim wierni wraz z kapłanami idąc ulicami Tarnobrzega odprawiali Drogę Krzyżową, przepraszając za grzechy płynące z nałogów oraz pedofilii.

Przy figurze Najświętszego Serca na osiedlu Serbinów ks. kan. Adam Marek, dziekan dekanatu tarnobrzeskiego poprowadził modlitwę pokutną, przepraszając za grzechy wiernych świeckich i duchownych. Tych, którzy ulegli pokusie grzechu i są już martwi duchowo.
„…Przepraszamy szczególnie za wszystkich zniewolonych nałogami alkoholizmu i narkomanii, również za kapłanów i osoby duchowne, którzy upadli na swej drodze powołania i popełnili straszne grzechy pedofilii, krzywdząc tym postępowaniem dzieci, rodziny i cała wspólnotę Kościoła, przepraszamy za tych, którzy widząc zło, nie stanęli w obronie skrzywdzonych, aby na drodze uznania winy i przyjęcia sprawiedliwej kary i pokuty za własne czyny, szczerze pojednali się z Bogiem i wspólnotą Kościoła. Okaż im swe miłosierdzie i nawróć ich na drogę zbawienia. Wszystkich upadłych, także nas ludzi grzesznych, obdarz mocą swej łaski, abyśmy odczuli piękno twojej królewskiej godności i zdecydowanie szli za Tobą w wolności, którą dajesz tym, których wyrywasz spod władzy złego i zła." – mówił dziekan ks. Adam Marek.

Pamiętając, że tego dnia 24 lutego 2023 r. przypadła pierwsza rocznica napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę zebrani przy figurze słowami księdza dziekana Adama Marka błagali o pokój w Ukrainie. Prosili o opamiętanie dla agresorów oraz o ustanie wojny i zgodę między narodami.

Prosili o pojednanie zwaśnionych, o miłość tym, którzy nienawidzą, przywrócenie sprawiedliwość tam, gdzie jest niesprawiedliwość, o przebaczenie tym, którzy przebaczyć nie potrafią, przywrócenie życia w miejscach, gdzie włada śmierć, o wolność zniewolonym i światło tam gdzie panuje mrok.

Na zakończenie wspólnej modlitwy przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa ksiądz Jan Biedroń nawiązując do tragedii sąsiadów ze wschodniej granicy cierpiących z powodu wojny prosił o pamięć o nich i ciągłą modlitwę w ich intencji.

Nabożeństwo Gwiaździstej Drogi Krzyżowej zakończyło błogosławieństwo udzielone przez wszystkich zgromadzonych kapłanów.

Odzwiedzający

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj na stronie

Logowanie

Copyright © 2018 by Crows. All Rights Reserved.